w naszej ofercie: 6902 imprezy, 2553 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już jest oferta na Ferie Zimowe 2023! Nie daj się wyprzedzić innym... Zbierz swoją paczkę znajomych i wybierz się z nimi na zimowisko lub obóz narciarski czy snowboardowy » Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2023! Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Kathe Wohlfahrt - Najbardziej Świąteczny Sklep

Kathe Wohlfahrt - Najbardziej Świąteczny Sklep

Kathe Wohlfahrt to najbardziej świąteczny sklep w Niemczech.

Kathe Wohlfahrt niebyłoby niczym nadzwyczajnym gdyby nie to, że ta niemiecka firma zajmuje się wyłącznie produkcją i sprzedażą ozdób świątecznych. Jednocześnie stworzyła ona sieć wyjatkowych bożonarodzeniowych sklepów słynnych na całym świecie. Najsłynniejszym z nich jest siedziba główna Kathe Wohlfahrt w Bawarii z Muzeum Świątecznym i bajeczną wystawą.

Kathe Wohlfahrt znajduje się w Rothenburg ob der Tauber w Bawarii. Według strony internetowej dotyczącej turystyki w Bawarii:

"to wyjątkowy sklep bożonarodzeniowy z ponad 30 000 tradycyjnych niemieckich ozdób świątecznych, które przyciągają miliony turystów z całego świata." 

Kathe Wohlfahrt został założony w 1964 r. w Herrenberg koło Stuttgartu przez parę małżonków, Wilhelma i Käthe Wohlfahrt. Następnie on został przejęty przez ich syna, Haralda. Firma przeniosła się z Herrenberg do średniowiecznego miasta Rothenburg ob der Tauber w 1977 roku.

W głównym sklepie w Rothenburg ob der Tauber znajduje się słunne Muzeum Bożonarodzeniowe i świąteczna wystawa. Wśród szerokiej gamy produktów znajdują się tu świece, ozdoby choinkowe, szopki i dziadki do orzechów.

Sklep jest otwarty przez cały rok i jak twierdzą właściciele, posiada największy na świecie wybór tradycyjnych niemieckich ozdób świątecznych. 

Firma posiada sieć sklepów w Norymberdze, Bamberg, Oberammergau, Garmisch-Partenkirchen, Berlinie, Heidelbergu i Rüdesheim nad Renem. Ponadto istnieją oddziały w Riquewihr we Francji, w Brugii w Belgii, w Yorku w Wielkiej Brytanii oraz w Stillwater w stanie Minnesota (USA). Prowadzi również stragany na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Kathe Wohlfahrt jest bardzo dobrze znana poza swoim krajem. Muzeum Świąteczne i jej wyjątkowa świąteczna wystawa w Rothenburg ob der Tauber jest popularnym miejscem turystycznym, które odwiedza wielu turystów z Japonii i USA. Wizyta w Käthe Wohlfahrt często jest ważną częścią podróży po Niemczech czy Europie.

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2017-09-12
2016-04-18
2015-11-06
2015-04-10
2015-04-10
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.wycieczkiweekend.pl/kathe-wohlfahrt---najbardziej.html" title="Kathe Wohlfahrt - Najbardziej Świąteczny Sklep" ><img src="http://www.wycieczkiweekend.pl/view/images/eco.png" alt="Kathe Wohlfahrt - Najbardziej Świąteczny Sklep" style="vertical-align: middle;" /> Kathe Wohlfahrt - Najbardziej Świąteczny Sklep</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Popularne
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.