w naszej ofercie: 14151 imprez, 16045 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Pocztówka z Istrii i Słowenii
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA POCZTÓWKA Z ISTRII I SŁOWENII

Wycieczka na Chorwację, Wycieczki Objazdowe Słowenia, Chorwacja, Wycieczki 2019

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
542289
oferta w pdf
WYCIECZKA POCZTÓWKA Z ISTRII I SŁOWENII
Wycieczka na Chorwację, Wycieczki Objazdowe Słowenia, Chorwacja, Wycieczki 2019
Wycieczka objazdowa Pocztówka z Istrii i Słowenii to propozycja dla osób, które pragną zobaczyć najpiękniejsze miejsca we Włoszech, Słowenii oraz Chorwacji. Wycieczkę rozpoczniemy w Planicy, a następnie nad jeziorem Bled, położonym w majestatycznych Alpach i gwarantującym widoki zapierające dech w piersi. Wśród głównych słoweńskich i włoskich atrakcji należy wymienić także Wąwóz Vintgar, Triest, Jaskinia Podstojna, a także stolica Słowenii- Ljubljana. Chorwację zaczniemy od zwiedzania Półwyspu Istria oraz największego chorwackiego miasta tego regionu, czyli Puli i Rovinj, a także Porec położonego na cyplu wysuniętym w wody Adriatyku. Wycieczka objazdowa po Włoszech, Słowenii i Istrii gwarantuje niezapomniane wrażenia oraz najpiękniejsze widoki.
Program ramowy
DZIEŃ 1 (Od granicy w Gorzyczkach do Planicy około 720 km)
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię.
DZIEŃ 2 (około 120km)
Przyjazd do Słowenii. 
Planica, to miasto, w którym znajduje się druga co do wielkości skocznia narciarska Letalnica. Rekord skoczni został ustanowiony przez naszego skoczka Kamila Stocha, 25 marca 2017 roku (251,5m). W trakcie wycieczki będziemy podziwiać kompleks skoczni narciarskich i wjedziemy na szczyt Letalnicy, by przez chwilę poczuć się jak Adam Małysz w trakcie zawodów. Po wspólnym zwiedzaniu przejedziemy do miejscowości Bled. 
Bled to niewątpliwie jedna z głównych atrakcji tego kraju. Jezioro Bled (słoweń. Blejsko jezero) jest bardzo spokojne, a na jego środku znajduje się jedyna wyspa w kraju, na której został umiejscowiony kościółek Wniebowzięcia NMP. Nad tym wszystkim, na szarej skale, góruje zamek, z dziedzińców którego roztacza się widok na majestatyczne Alpy Julijskie i najwyższy szczyt Słowenii, Triglav. Miejscowość była w przeszłości znana jako rezydencja królów Jugosławii, a także jako miejsce, w którym przywódca komunistyczny J.B. Tito przyjmował swych zagranicznych gości. Po wspólnym zwiedzaniu, czas wolny (około 1h), w trakcie którego warto spróbować lokalnej kremówki, tzw. kremšnita. Podczas drogi do hotelu zatrzymamy się również w średniowiecznym miasteczku Škofja Loka (pol. "Biskupia Łąka"), które zostało przebudowane w duchu wczesno barokowym, po tym, jak miało tutaj miejsce trzęsienie ziemi. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejedziemy do hotelu w  okolicach  Ljubljany. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 3 (około 140 km)
Śniadanie. Przejazd do Ljubljany, słoweńskiej stolicy. W trakcie spaceru zobaczymy między innymi zamek, dumnie wznoszący się nad miastem, katedrę, ratusz z Fontanną Trzech Rzek, Most Smoczy i Most Potrójny. Przejdziemy również na Nowe Miasto, które zaprojektowane było w XIX wieku. Wypełnione jest zielenią i znajdują się tam również: gmach parlamentu, uniwersytet, opera, biblioteka. Ta część miasta zaskakuje swoją secesyjną zabudową. Zwiedzanie, czas wolny (około 1h) i w godzinach popołudniowych przejazd do Jaskini Postojna. Jaskinia znajduje się w pobliżu miasta Postojna, posiada blisko 20 km podziemnych sal i korytarzy, udostępniona została turystom już na początku XIX wieku – jest najdłuższą turystyczną jaskinią w Europie. Trasa turystyczna o długości 5,5 km zajmuje tylko 1,5h, gdyż 4 km odcinek tzw. Starego Korytarza pokonuje się kolejką elektryczną. Do przejścia pozostaje 1700 m. Jaskinia wydrążona została w skałach przez rzekę Pivkę (dopływ Ljubljanicy). Starym korytem tej rzeki przebiega trasa turystyczna. Wokół mnożą się zadziwiające formy skalne. Wielometrowe żółto-beżowo-pomarańczowe nacieki, stalaktyty, stalagmity, kurtyny skalne (temperatura ok. 8-10°C). W jaskini możemy również zobaczyć bezokiego płaza, którego Słoweńcy, ze względu na swój różowy kolor skóry, nazywają często ludzką rybką. Zwiedzanie trasy turystycznej, przejazd podziemną kolejką. Następnie przejazd pod Predjamski Grad – zamek został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy zamek powstały w jaskini. Zwiedzanie. Przejazd do hotelu w okolicy  wybrzeża  i  Triestu .Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4  (około 170km)
Wykwaterowanie z hotelu. Po śniadaniu przejazd do Triestu - miasta portowego w północno-wschodniej części Włoch, pełniącego funkcję stolicy regionu Friuli-Wenecja Julijska. Większość zabytków Triestu znajduje się w obrębie starego miasta, zwiedzimy: Piazza Unità d’Italia, sporej wielkości plac wokół którego znajdują się przepiękne i zabytkowe pałace oraz gmachy urzędów. To jeden z najpiękniejszych placów we Włoszech. Z jednej strony można podziwiać architekturę z czasów, gdy dominowała tutaj Austria, a z przeciwnej błękitne wody Adriatyku. Udamy się na malownicze wzgórze San Giusto z zamkiem, katedrą, ogrodem, amfiteatrem rzymskim, z którego roztacza się wspaniały widok na cały Triest, port i morze. Następnie przejedziemy do pięknego, olśniewającego bielą zamku Miramare, zbudowanego na skalnym cyplu nad samym morzem, otoczonego parkiem. Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny (około 1h). Następnie przejazd do miasteczka Piran, które jest prawdziwą perełką Słowenii – zwiedzanie Starówki, Tartinijev Trg, najstarsza kamienica „Wenecjanka”. Spacer wybrzeżem z pięknym widokiem na morze i Alpy oraz wieloma restauracjami. Czas  wolny (około 1h). Przejazd  do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 5 (około 220 km)
Śniadanie. Dzień wolny. Plażowanie i kąpiele słoneczne. Dla  chętnych  fakultatywnie  udział w wycieczce do miasta Pula i statkiem do Parku Narodowego Brijuni. 
Pula - spacer po największym chorwackim mieście na Półwyspie Istria. Obecnie jest to też spory port, z prężnie działającą stocznią - nie koliduje to jednak z zachowaniem historycznego dziedzictwa. O świetności tego miasta świadczą monumentalne budowle, urzekające swym pięknem i tajemniczością. Ogromny Amfiteatr, którego budowa rozpoczęta została w II w. p.n.e., za panowania Oktawiana Augusta i trwała do 14 roku n.e. Jest obecnie jedną z najlepiej zachowanych budowli tego typu. Pula to prawdziwe muzeum pod gołym niebem - odnajdziemy tutaj również starożytne bramy miejskie, antyczny łuk triumfalny Sergiusza, Świątynię Augusta (Augustov hram), Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII. Brijuni to obejmujący 14 wysp archipelag znany jest z łagodnego klimatu i bujnej roślinności; rośnie tu 680 gatunków różnorodnych roślin. Na największej z wysp Veliki Brijun znajduje się rzymski zamek, starożytne świątynie Venus i Neptuna, wczesnochrześcijańskie kościoły, a także park safari. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 6 (około 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd, a następnie spacer po mieście Poreč. Jest to malutkie, ale bardzo często odwiedzane przez turystów miasteczko na wybrzeżu, którego perłą architektoniczną jest bazylika Eufrazjusza z  VI w. (1997 r. wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Po zwiedzaniu czas wolny (około 1h) i przejazd do kolejnego miasta na półwyspie Istria, którym jest Rovinj. Jest to jedno z ulubionych miast artystów, nazywane niekiedy chorwackim Saint Tropez. Wpływy włoskie widoczne są tu praktycznie na każdym kroku. W Rovinj zobaczymy wyjątkowe Stare Miasto z kościołem św. Eufemii (jedna z pierwszych, chrześcijańskich męczenników), którego dzwonnica góruje nad miastem (zbudowana jest na wzór wieży z placu Św. Marka w Wenecji). Przespacerujemy się również klimatycznymi, wąskimi uliczkami. Po zwiedzaniu czas wolny (około 1h), powrót do hotelu, obiadokolacja.
DZIEŃ 7  (Do granicy Gorzyczki około 820 km)
Wykwaterowanie. Po śniadaniu przejazd do centrum Opatiji. Spacer po wytwornym miasteczku słynącym z koncertów i festiwali folklorystycznych. Przejdziemy się promenadą Lungomare, jedną z najpiękniejszych nad Adriatykiem. Zobaczymy przepiękny park z egzotycznymi roślinami przy Willi Angiolina. Podziwiać będziemy górujący nad miastem kościół św. Jakuba wybudowany na fundamentach dawnego klasztoru Benedyktynów. Odkryjemy także miejsca związane z wielkimi Polakami, którzy związani byli z Opatiją. Po zakończonym czasie wolnym (około 1h) wyjazd w kierunku Polski.
DZIEŃ 8 
Przyjazd do Polski w godzinach wczesno porannych. Przejazd do poszczególnych miast.
Informacje dodatkowe
- program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
- pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
- * dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
- cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
- dokumenty: dowód osobisty lub paszport
- zaleca się wyrobienie karty EKUZ
TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.
Ubezpieczenie
Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podróży jest objęty ubezpieczeniem Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. 
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych - szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.
Pakiet PRESTIGE
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
nadbagaż 5 kg w cenie
napoje bezalkoholowe do obiadokolacji (0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 100 zł/os.
Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

WYCIECZKA POCZTÓWKA Z ISTRII I SŁOWENII
Wycieczka na Chorwację, Wycieczki Objazdowe Słowenia, Chorwacja, Wycieczki 2019


Wycieczka objazdowa Pocztówka z Istrii i Słowenii to propozycja dla osób, które pragną zobaczyć najpiękniejsze miejsca we Włoszech, Słowenii oraz Chorwacji. Wycieczkę rozpoczniemy w Planicy, a następnie nad jeziorem Bled, położonym w majestatycznych Alpach i gwarantującym widoki zapierające dech w piersi. Wśród głównych słoweńskich i włoskich atrakcji należy wymienić także Wąwóz Vintgar, Triest, Jaskinia Podstojna, a także stolica Słowenii- Ljubljana. Chorwację zaczniemy od zwiedzania Półwyspu Istria oraz największego chorwackiego miasta tego regionu, czyli Puli i Rovinj, a także Porec położonego na cyplu wysuniętym w wody Adriatyku. Wycieczka objazdowa po Włoszech, Słowenii i Istrii gwarantuje niezapomniane wrażenia oraz najpiękniejsze widoki.

Program ramowy

DZIEŃ 1 (Od granicy w Gorzyczkach do Planicy około 720 km)

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię.

DZIEŃ 2 (około 120km)
Przyjazd do Słowenii. 
Planica, to miasto, w którym znajduje się druga co do wielkości skocznia narciarska Letalnica. Rekord skoczni został ustanowiony przez naszego skoczka Kamila Stocha, 25 marca 2017 roku (251,5m). W trakcie wycieczki będziemy podziwiać kompleks skoczni narciarskich i wjedziemy na szczyt Letalnicy, by przez chwilę poczuć się jak Adam Małysz w trakcie zawodów. Po wspólnym zwiedzaniu przejedziemy do miejscowości Bled. 
Bled to niewątpliwie jedna z głównych atrakcji tego kraju. Jezioro Bled (słoweń. Blejsko jezero) jest bardzo spokojne, a na jego środku znajduje się jedyna wyspa w kraju, na której został umiejscowiony kościółek Wniebowzięcia NMP. Nad tym wszystkim, na szarej skale, góruje zamek, z dziedzińców którego roztacza się widok na majestatyczne Alpy Julijskie i najwyższy szczyt Słowenii, Triglav. Miejscowość była w przeszłości znana jako rezydencja królów Jugosławii, a także jako miejsce, w którym przywódca komunistyczny J.B. Tito przyjmował swych zagranicznych gości. Po wspólnym zwiedzaniu, czas wolny (około 1h), w trakcie którego warto spróbować lokalnej kremówki, tzw. kremšnita. Podczas drogi do hotelu zatrzymamy się również w średniowiecznym miasteczku Škofja Loka (pol. "Biskupia Łąka"), które zostało przebudowane w duchu wczesno barokowym, po tym, jak miało tutaj miejsce trzęsienie ziemi. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejedziemy do hotelu w  okolicach  Ljubljany. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3 (około 140 km)
Śniadanie. Przejazd do Ljubljany, słoweńskiej stolicy. W trakcie spaceru zobaczymy między innymi zamek, dumnie wznoszący się nad miastem, katedrę, ratusz z Fontanną Trzech Rzek, Most Smoczy i Most Potrójny. Przejdziemy również na Nowe Miasto, które zaprojektowane było w XIX wieku. Wypełnione jest zielenią i znajdują się tam również: gmach parlamentu, uniwersytet, opera, biblioteka. Ta część miasta zaskakuje swoją secesyjną zabudową. Zwiedzanie, czas wolny (około 1h) i w godzinach popołudniowych przejazd do Jaskini Postojna. Jaskinia znajduje się w pobliżu miasta Postojna, posiada blisko 20 km podziemnych sal i korytarzy, udostępniona została turystom już na początku XIX wieku – jest najdłuższą turystyczną jaskinią w Europie. Trasa turystyczna o długości 5,5 km zajmuje tylko 1,5h, gdyż 4 km odcinek tzw. Starego Korytarza pokonuje się kolejką elektryczną. Do przejścia pozostaje 1700 m. Jaskinia wydrążona została w skałach przez rzekę Pivkę (dopływ Ljubljanicy). Starym korytem tej rzeki przebiega trasa turystyczna. Wokół mnożą się zadziwiające formy skalne. Wielometrowe żółto-beżowo-pomarańczowe nacieki, stalaktyty, stalagmity, kurtyny skalne (temperatura ok. 8-10°C). W jaskini możemy również zobaczyć bezokiego płaza, którego Słoweńcy, ze względu na swój różowy kolor skóry, nazywają często ludzką rybką. Zwiedzanie trasy turystycznej, przejazd podziemną kolejką. Następnie przejazd pod Predjamski Grad – zamek został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy zamek powstały w jaskini. Zwiedzanie. Przejazd do hotelu w okolicy  wybrzeża  i  Triestu .Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4  (około 170km)
Wykwaterowanie z hotelu. Po śniadaniu przejazd do Triestu - miasta portowego w północno-wschodniej części Włoch, pełniącego funkcję stolicy regionu Friuli-Wenecja Julijska. Większość zabytków Triestu znajduje się w obrębie starego miasta, zwiedzimy: Piazza Unità d’Italia, sporej wielkości plac wokół którego znajdują się przepiękne i zabytkowe pałace oraz gmachy urzędów. To jeden z najpiękniejszych placów we Włoszech. Z jednej strony można podziwiać architekturę z czasów, gdy dominowała tutaj Austria, a z przeciwnej błękitne wody Adriatyku. Udamy się na malownicze wzgórze San Giusto z zamkiem, katedrą, ogrodem, amfiteatrem rzymskim, z którego roztacza się wspaniały widok na cały Triest, port i morze. Następnie przejedziemy do pięknego, olśniewającego bielą zamku Miramare, zbudowanego na skalnym cyplu nad samym morzem, otoczonego parkiem. Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny (około 1h). Następnie przejazd do miasteczka Piran, które jest prawdziwą perełką Słowenii – zwiedzanie Starówki, Tartinijev Trg, najstarsza kamienica „Wenecjanka”. Spacer wybrzeżem z pięknym widokiem na morze i Alpy oraz wieloma restauracjami. Czas  wolny (około 1h). Przejazd  do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5 (około 220 km)
Śniadanie. Dzień wolny. Plażowanie i kąpiele słoneczne. Dla  chętnych  fakultatywnie  udział w wycieczce do miasta Pula i statkiem do Parku Narodowego Brijuni. Pula - spacer po największym chorwackim mieście na Półwyspie Istria. Obecnie jest to też spory port, z prężnie działającą stocznią - nie koliduje to jednak z zachowaniem historycznego dziedzictwa. O świetności tego miasta świadczą monumentalne budowle, urzekające swym pięknem i tajemniczością. Ogromny Amfiteatr, którego budowa rozpoczęta została w II w. p.n.e., za panowania Oktawiana Augusta i trwała do 14 roku n.e. Jest obecnie jedną z najlepiej zachowanych budowli tego typu. Pula to prawdziwe muzeum pod gołym niebem - odnajdziemy tutaj również starożytne bramy miejskie, antyczny łuk triumfalny Sergiusza, Świątynię Augusta (Augustov hram), Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII. Brijuni to obejmujący 14 wysp archipelag znany jest z łagodnego klimatu i bujnej roślinności; rośnie tu 680 gatunków różnorodnych roślin. Na największej z wysp Veliki Brijun znajduje się rzymski zamek, starożytne świątynie Venus i Neptuna, wczesnochrześcijańskie kościoły, a także park safari. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6 (około 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd, a następnie spacer po mieście Poreč. Jest to malutkie, ale bardzo często odwiedzane przez turystów miasteczko na wybrzeżu, którego perłą architektoniczną jest bazylika Eufrazjusza z  VI w. (1997 r. wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Po zwiedzaniu czas wolny (około 1h) i przejazd do kolejnego miasta na półwyspie Istria, którym jest Rovinj. Jest to jedno z ulubionych miast artystów, nazywane niekiedy chorwackim Saint Tropez. Wpływy włoskie widoczne są tu praktycznie na każdym kroku. W Rovinj zobaczymy wyjątkowe Stare Miasto z kościołem św. Eufemii (jedna z pierwszych, chrześcijańskich męczenników), którego dzwonnica góruje nad miastem (zbudowana jest na wzór wieży z placu Św. Marka w Wenecji). Przespacerujemy się również klimatycznymi, wąskimi uliczkami. Po zwiedzaniu czas wolny (około 1h), powrót do hotelu, obiadokolacja.

DZIEŃ 7  (Do granicy Gorzyczki około 820 km)
Wykwaterowanie. Po śniadaniu przejazd do centrum Opatiji. Spacer po wytwornym miasteczku słynącym z koncertów i festiwali folklorystycznych. Przejdziemy się promenadą Lungomare, jedną z najpiękniejszych nad Adriatykiem. Zobaczymy przepiękny park z egzotycznymi roślinami przy Willi Angiolina. Podziwiać będziemy górujący nad miastem kościół św. Jakuba wybudowany na fundamentach dawnego klasztoru Benedyktynów. Odkryjemy także miejsca związane z wielkimi Polakami, którzy związani byli z Opatiją. Po zakończonym czasie wolnym (około 1h) wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 8 
Przyjazd do Polski w godzinach wczesno porannych. Przejazd do poszczególnych miast.

Informacje dodatkowe
- program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
- pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
- * dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
- cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
- dokumenty: dowód osobisty lub paszport
- zaleca się wyrobienie karty EKUZ

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Ubezpieczenie
Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podróży jest objęty ubezpieczeniem Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. 
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)

Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych - szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.
Pakiet PRESTIGEgwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowymnapoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)nadbagaż 5 kg w cenienapoje bezalkoholowe do obiadokolacji (0,2l)torba materiałowa z logocena: 100 zł/os.
Pakiet KOMFORTgwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowymnapoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)torba materiałowa z logocena: 50 zł/os. 

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
19.05-26.05.2019 1475 PLN Sprawdź
21.07-28.07.2019 1475 PLN Sprawdź
15.09-22.09.2019 1475 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 €, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł) : Dopłata 120 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - opłata obowiązkowa : Dopłata 10 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3,5% od sumy
Pakiet KOMFORT : Dopłata 50 PLN
Pakiet PRESTIGE : Dopłata 100 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych : Dopłata 6,7% od sumy
dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 75 €/os. : Dopłata 325 PLN
dopłata do pokoju 1-os : Dopłata 400 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star

zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach **/***
Hotele **/***. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, natomiast w części hoteli również telewizja oraz dostęp do Internetu Wi-Fi. Większość pokoi posiada balkon. Niektóre hotele mogą posiadać basen.
Dostępne opcje zakwaterowania:
- pokój 2 - osobowy
- pokój 3 - osobowy
- dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 - osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach **/***

Hotele **/***. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, natomiast w części hoteli również telewizja oraz dostęp do Internetu Wi-Fi. Większość pokoi posiada balkon. Niektóre hotele mogą posiadać basen.

Dostępne opcje zakwaterowania:
- pokój 2 - osobowy
- pokój 3 - osobowy
- dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 - osobowy (dopłata)

* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)
wyżywienie BB: 5 śniadań
Obowiązkowa dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 75 €/os.
Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania (w cenie)
Obiadokolacje (obowiązkowa dopłata przy rezerwacji lub w autokarze)
śniadania kontynentalne: pieczywo, dżem, masło, kawa, herbata lub bufet: pieczywo, ser, szynka, jajka lub parówki itp., napoje: kawa, herbata, sok
obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, sałatka, deser, owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

wyżywienie BB: 5 śniadań

Obowiązkowa dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 75 €/os.

Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania (w cenie)
Obiadokolacje (obowiązkowa dopłata przy rezerwacji lub w autokarze)
śniadania kontynentalne: pieczywo, dżem, masło, kawa, herbata lub bufet: pieczywo, ser, szynka, jajka lub parówki itp., napoje: kawa, herbata, sok

obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, sałatka, deser, owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Białystok Dopłata 300 PLN
Bielsko-Biała Dopłata 40 PLN
Bydgoszcz Dopłata 80 PLN
Cieszyn Dopłata 40 PLN
Częstochowa bez dopłaty
Elbląg Dopłata 250 PLN
Gdańsk Dopłata 80 PLN
Gdynia Dopłata 100 PLN
Gliwice bez dopłaty
Gorzów Wielkopolski Dopłata 80 PLN
Gorzyczki bez dopłaty
Grudziądz Dopłata 80 PLN
Katowice bez dopłaty
Kielce Dopłata 80 PLN
Kłodzko Dopłata 200 PLN
Konin Dopłata 80 PLN
Kościan bez dopłaty
Koszalin Dopłata 300 PLN
Kraków bez dopłaty
Krotoszyn Dopłata 250 PLN
Legnica Dopłata 80 PLN
Leszno bez dopłaty
Łódź bez dopłaty
Lubin Dopłata 80 PLN
Lublin Dopłata 250 PLN
Międzyrzecz Dopłata 80 PLN
Nowa Sól Dopłata 80 PLN
Olsztyn Dopłata 250 PLN
Opole bez dopłaty
Piła Dopłata 200 PLN
Piotrków Trybunalski bez dopłaty
Polkowice Dopłata 80 PLN
Poznań bez dopłaty
Pszczyna Dopłata 40 PLN
Radom Dopłata 80 PLN
Rawicz bez dopłaty
Skarżysko-Kamienna Dopłata 80 PLN
Słupsk Dopłata 300 PLN
Świebodzin Dopłata 80 PLN
Szczecin Dopłata 80 PLN
Toruń Dopłata 80 PLN
Tychy Dopłata 40 PLN
Wałbrzych Dopłata 200 PLN
Warszawa bez dopłaty
Włocławek Dopłata 80 PLN
Wrocław bez dopłaty
Września Dopłata 70 PLN
Zielona Góra Dopłata 80 PLN
Żory Dopłata 40 PLN

Cena zawiera

- przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
- zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach **/***
- wyżywienie BB: 5 śniadań
- ubezpieczenie Signal Iduna
- opiekę pilota
- realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

- przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
- zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach **/***
- wyżywienie BB: 5 śniadań
- ubezpieczenie Signal Iduna
- opiekę pilota
- realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie zawiera

Dopłaty wymagane na miejscu
- koszty programowe obejmujące opłatę lokalną i parkingową, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Bazylika Porec, Planica skocznia, Jaskinia Postojna, Zamek Predjama, Zamek Bled, Zamek Miramare w Trieście oraz usługę przewodnicką, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach): 110 €/os. - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu
- dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 75 €/os.
Dopłaty opcjonalne
- wycieczka fakultatywna do Puli i Parku Narodowego Brijuni
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
- pakiet komfort lub pakiet prestige

Dopłaty wymagane na miejscu
- koszty programowe obejmujące opłatę lokalną i parkingową, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Bazylika Porec, Planica skocznia, Jaskinia Postojna, Zamek Predjama, Zamek Bled, Zamek Miramare w Trieście oraz usługę przewodnicką, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach): 110 €/os. - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu
- dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 75 €/os.

Dopłaty opcjonalne
- wycieczka fakultatywna do Puli i Parku Narodowego Brijuni
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
- pakiet komfort lub pakiet prestige

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.