w naszej ofercie: 11682 imprezy, 19482 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Objazdowa Hiszpania
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA OBJAZDOWA HISZPANIA

Gibraltar-Andaluzja 15 dni

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
45843497
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

MALAGA
1 DZIEŃ

Zbiórka na Lotnisku Chopina lub na innym lotnisku krajowym. Wylot do Malagi. Transfer do hotelu na Costa del Sol. Zakwaterowanie (na 7 nocy). 

GIBRALTAR – RONDA
2 DZIEŃ

Wycieczka na Gibraltar, skalisty półwysep leżący u wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki. Gibraltar stanowi terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii i obowiązuje tu płatność funtami brytyjskimi. Zwiedzanie jednej z najciekawszych jaskiń w Europie – San Miguel. Obowiązkowym punktem programu będzie spotkanie z magotami, największą atrakcją turystyczną Gibraltaru, półdzikimi małpkami, które słyną z zaczepiania turystów. Przejazd pasem startowym brytyjskiego lotniska, skąd w ostatnią drogę wystartował Liberator z generałem Sikorskim na pokładzie. Następnie przejazd do Rondy, miasta położonego po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín, powszechnie uważanego za jedno z najładniejszych w prowincji Malaga. Miasto składa się z 2 dzielnic rozdzielonych głębokim wąwozem, nad którym przerzucony jest kamienny most. Fantastyczna panorama wąwozu i miasta z punktu widokowego mirador. Zwiedzanie  najstarszej w Hiszpanii areny do walk byków. Powrót do hotelu.

GRENADA
3 DZIEŃ
Wycieczka do Grenady. W tym wspaniałym mieście zachowało się najwięcej zabytków z czasów muzułmańskich i stąd jego mauretański urok. Wizyta w najcenniejszym klejnocie Grenady, czyli Alhambrze – kompleksie pałacowo-ogrodowym z XIV wieku, wybudowanym przez mauretańską dynastię Nazari. Pałac-forteca jest ukoronowaniem i najwspanialszym osiągnięciem kultury i sztuki arabskiej w Europie. Po zdobyciu Grenady, w Alhambrze mieszkała również para królewska – Izabela i Ferdynand. Dziś, Alhambra jest pomnikiem narodowym zachwycającym fantastycznymi arabeskami zdobiącymi pałac Nazari oraz kolorowymi ogrodami otaczającymi pałace. Spacer po starym mieście – kościół Santa Ana (z zewnątrz), średniowieczna dzielnica żydowska El Albaicin ze wspaniałym punktem widokowym na Alhambrę i gąszczem wąskich uliczek, wśród których mieszczą się typowe hiszpańskie bary serwujące przekąski tapas. Katedra z 1523 roku z grobowcami obojga królów katolickich Izabeli i Ferdynanda (wejście do kaplicy królewskiej). Powrót do hotelu.

KORDOBA
4 DZIEŃ

Wycieczka do Kordoby. Głównym punktem zwiedzania będzie jedna z najwspanialszych budowli Hiszpanii - Catedral Mezquita, która za panowania kalifów z dynastii Umajadów ustępowała pozycją jedynie Mekce. Mezquita określana jest najpiękniejszym meczetem wybudowanym przez Arabów na Półwyspie Iberyjskim. Na polecenie Cesarza Karola V, na środku meczetu wzniesiono katedrę rzymskokatolicką, co sprawia, że obiekt jest dziś jedyny w swoim rodzaju. Następnie spacer po dzielnicy żydowskiej Juderia, która zachwyca plątaniną wąskich uliczek zachowanych w pierwotnym kształcie. W sercu dzielnicy znajduje się synagoga – jedna z trzech w Hiszpanii, które nie zostały zniszczone po wypędzeniu Żydów w 1492 r. Starówka z Alcazar de los Reyes Cristianos, czyli pałacem-twierdzą Alfonsa XI i Puente Romano, rzymski most na rzece Gwadalkiwir. Powrót do hotelu.

SEVILLA
5 DZIEŃ

Wczesny wyjazd do Sewilli, stolicy autonomicznego rządu Andaluzji, która uchodzi za centrum andaluzyjskiej tradycji flamenco. Zwiedzanie miasta – Plac Hiszpański wybudowany w Parku Marii Luizy w latach 20. XX wieku na Wystawę Ibero-Amerykańską, półkolisty plac z fontannami oraz niezliczoną liczbą azulejos poświęconym prowincjom Hiszpanii. Gotycka katedra Santa María de la Sede największa w świecie chrześcijańskim, po watykańskiej bazylice św. Piotra i brazylijskiej bazylice w Aparecida. Katedra powstała na miejscu dawnego meczetu, po którym pozostał jedynie minaret – Giralda, który dziś jest dzwonnicą oraz pochodzący z czasów Maurów dziedziniec Patio de los Naranjos. Postój przy Torre del Oro – wieży obronnej w mauretańskim stylu, położonej nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir. Spacer po staromiejskiej dzielnicy handlowej przy Placu Nueva i deptakach Sierpes i Tetuan, gdzie można kupić pamiątki, wyroby ze skóry, stroje i akcesoria do flamenco oraz inne typowe dla Andaluzji wyroby rękodzieła. Powrót do hotelu.

COSTA DEL SOL – TANGER (Maroko)
6 DZIEŃ

Wypoczynek na Costa del Sol. Dla chętnych całodzienna, fakultatywna wycieczka do Maroka (Tanger). Panoramiczny objazd miasta, podziwianie widoku na Cieśninę Gibraltarską, gdzie zlewają się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. W dalszej części programu spacer po najstarszych dzielnicach Tangeru – Kasbie i Medinie. Po doświadczeniach w targowaniu się na marokańskim bazarze, obiad w typowej, lokalnej restauracji. Na wycieczkę należy zabrać paszport.
Cena 90 EUR (opcja realizowana przy min. 10 osobach).

COSTA DEL SOL – MALAGA – NERJA – FRIGILIANA
7 DZIEŃ

Wypoczynek na Costa del Sol. Dla chętnych przejazd do Malagi. Zwiedzanie miasta; zamek Alcazaba wzniesiony w VIII wieku przez Arabów i przylegający do niego Gibralfaro, skąd rozpościera się najpiękniejsza panorama miasta. Wizyta w katedrze. Następnie przejazd do Nerja, Zwiedzanie Cueva de Nerja – jaskini odkrytej w 1959 r. Podziwianie widoku morza i głębi lądu ze słynnego punktu widokowego zwanego Balkonem Europy. Na koniec wizyta w Frigilianie – typowym, andaluzyjskim miasteczku, tzw. pueblos biancos, którego białe domy toną w kolorowych kwiatach. Wśród ciasnej zabudowy z wąskimi uliczkami unosi się zapach cytrusów i jaśminu. W barach i restauracjach można spróbować lokalnych tapas oraz owocowej sangrii. Znajdują się tu również liczne sklepiki z miejscowym rękodziełem. Powrót do hotelu.
Cena 65 EUR (opcja realizowana przy min. 10 osobach).

8 DZIEŃ
Po śniadaniu dla osób kończących pobyt wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Maladze. Wylot do Polski. Osoby, które kontynuują pobyt, pozostają w hotelu.

COSTA DEL SOL
9-14 DZIEŃ

Pobyt na Costa del Sol, plażowanie, kąpiele. Możliwość korzystania z atrakcji fakultatywnych organizowanych na miejscu (wycieczki, wieczór flamenco, rejsy po morzu).

15 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Tran

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel star star star star

zakwaterowanie w hotelu 4*, pokoje 2-osob. z łazienką. Dopłata do pok. 1-osob. 600 PLN,

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

śniadania i kolacje (bufet), napoje osobno płatne

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

Cena wycieczki 8-dniowej - 4990 PLN
Cena wycieczki 15-dniowej z wypoczynkiem - 6300 PLN


I RATA
1400 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje
• przeloty międzynarodowe,
• przejazdy klimatyzowanym autobusem lub busem,
• zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-osob. z łazienką; dopłata do pok. 1-osob (7 nocy) 650 PLN, (14 nocy) 1300 PLN,
• śniadania i kolacje (bufet), napoje osobno płatne,
• opiekę polskiego pilota,
• ubezpieczenie Signal Iduna NW (7000 PLN), KL (15 000 EUR), bagaż (800 PLN).

UWAGA !
• Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi miejscowych przewodników (podczas wycieczki) należy przeznaczyć ok. 140 EUR (obligatoryjnie). Ceny wg stanu na dzień 01.10.2015.
• Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności zapisu na listę uczestników.
• W przypadku potwierdzenia realizacji imprezy na krótko przed terminem wylotu przelot może odbywać się tzw. tanimi liniami.

 

Cena nie zawiera

• Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi miejscowych przewodników (podczas wycieczki) należy przeznaczyć ok. 140 EUR (obligatoryjnie). Ceny wg stanu na dzień 01.10.2015.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.